KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 10649345
*
nr 1064 9345
Ernst Hällgren
(1889-1944), Sverige
Etsningar, 8 st, Ernst Hällgren (1889-1944), Stockholmsmotiv, motivet: 18x24
Ernst Hällgren, svensk grafiker född 1889, död 1944.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 oktober 2016
kl 20:32:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/10 23:24:45
1
250 kr
24/10 20:11:19
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ernst hällgren etsningar grafik motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:15
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:47
-
6445 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
Aktuellt bud: 2.200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:06
*
Ernst Hällgren
Ernst Hällgren, svensk grafiker född 1889, död 1944.
nr 1064 9345
Ernst Hällgren
(1889-1944), Sverige
Etsningar, 8 st, Ernst Hällgren (1889-1944), Stockholmsmotiv, motivet: 18x24
Ernst Hällgren, svensk grafiker född 1889, död 1944.
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 oktober 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/10 23:24:45 | 1 | 250 kr |
| 24/10 20:11:19 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ernst hällgren etsningar grafik motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:15 -
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:47
-
6445 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
Aktuellt bud: 2.200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:06



